Dlaczego radzę bycie tłumaczem języka obcego?

Praktycznie od dziecka pragnąłem być tłumaczem. Lubiłem języki obce, czyli nie mam większego problemu z tym, aby poznawać kolejne słówka - niemieckie czy angielskie. Jednakowoż fakty są takie, że ogólnie nie wszyscy ludzie są odpowiednimi tłumaczami. Często nawet jeśli najzupełniej nie mamy problemów z danym językiem, to tak czy siak nie nadajemy się do tłumaczenia. Ciężko w jakiś sposób polemizować z owym twierdzeniem - przecież nie odkryłem Ameryki. No dobrze, ale przecież pragnę podać teraz plusy zostania tłumaczem.


tłumacz w pracy
Wprowadził: Joshin Yamada
Źródło: http://www.flickr.com
Niesamowicie doskonałe jest to, że przykładowo tłumacz niemieckiego warszawa może w ciągu miesiąca zarobić niezłe środki. Wcale nie przesadzam. Bardzo dobry tłumacz (interesujące}) ma okazję zarobić duże pieniądze, akurat co do tego ciężko miewać nawet małe wątpliwości. Zwłaszcza tacy tłumacze, którzy aż kipią energią są w stanie zarobić spore pieniądze. A więc jeżeli fantastycznie znasz jakiś język obcy, a na dodatek masz optymalną mentalność, zapewne ze wszystkim sobie poradzisz. Ciężko myśleć w inny sposób.


W wielu przypadkach moja praca (zobacz aktualne oferty pracy dla par) jest trochę mocno stresująca - kiedy wykonuję tzw. tłumaczenia symultaniczne. Jednak oczywiście nie narzekam, bo tak naprawdę tłumaczenia angielski to całe moje życie.

Interesuje Cię istotna propozycja (https://stern-przysiegly-holenderski.pl/jak-zostac-tlumaczem-przysieglym/) sprzedaży podobnego produkty? Zapraszamy więc do wejścia w poniższy link. W nim wyszukasz ich dużo więcej.

Uwielbiam tłumaczyć, uważam, że to świetne, bardzo rozwijające zadanie. Bardzo często możemy tak naprawdę myśleć, iż tłumacz generalnie nie ma dobrego życia, nieustannie się nudzi, lecz to nieprawda. Pewnie jest wiele zawodów, które mają lepiej, ale są także zawody, które nawet nie mają startu do mojej profesji. A poza tym, dzięki właśnie pracy tłumacza jestem bez większego cienia wątpliwości niezależny.


Czyli jeśli będę pragnął nieco odpocząć od naszego kraju, polskiego klimatu, itp., zawsze mogę pojechać do chociażby Tajlandii. Moja koleżanka przynajmniej połowę roku spędza w egzotycznych państwach. Chociaż tak naprawdę nie są to 100% wakacje, bo tak czy siak musi pracować, to bez dwóch zdań jest zadowolona. Kto by nie był? A więc jak pewnie dostrzegłeś, nigdy nie powiem, że pracowanie jako tłumacz to nieodpowiednie zajęcie. Takie jest moje zdanie. Jeżeli masz jakieś pytania dot. bycia tłumaczem, serdecznie pragnę zaprosić do zadawania pytań.
2019/12/03, 07:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.