Czy trudno być agentem ubezpieczeniowym? Czy będzie to praca dla każdego? Jakiego rodzaju formalności są przed nami?

Prowadzenie swojej agencji reklamowej to dla wielu osób dobry sposób na biznes. Na pewno świadczy o tym duża ilość tego typu firm na rynku. Z pewnością wszystko prezentuje się ładnie z zewnątrz, jednak jak jest w rzeczywistości? Czy wszyscy nadają się do tej pracy? Jak zostać agentem ubezpieczeniowym?

Trzeba na samym początku wiedzieć, iż nie każdy może otworzyć działalność w takiej branży. Jest tak, ponieważ agentem ubezpieczeniowym może być osoba, jaka posiada choćby średnie wykształcenie. Oprócz tego osoba ta musi mieć zdolność do przeprowadzania czynności prawnych oraz nie może to być ktoś po przebytej karze za umyślne przestępstwa. Szkolenie na agenta ubezpieczeniowego jest tu czymś koniecznym. Więcej informacji: . Kurs taki kończy się egzaminem, po którym osoba taka dostaje licencję KNF, dzięki której może w zgodzie z prawem wykonywać ten zawód.
agent w pracy
Wprowadził: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Tego typu szkolenia zazwyczaj robią towarzystwa ubezpieczeniowe, z jakimi taka osoba chce zawrzeć umowę o współpracy.

Czy podoba Ci się najnowsza treść w naszym wpisie? Masz chęć na jeszcze? Zatem namawiamy Cię do odwiedzenia naszej nowej strony.

To taka firma powinna dobrze przeszkolić tych, którzy będą sprzedawać ich produkty. Z tego powodu właśnie najczęściej te kursy nic nie kosztują. Należy wiedzieć natomiast, iż zajmują one trochę, ponieważ składają się z dwóch etapów. Pierwszy etap jest szkoleniem ogólnym, jakie trwa 152 godziny. Kolejny etap jest szkoleniem uzupełniającym i trwa godzin 48. Dotyczy już konkretnie produktów firmy, z którą podpiszemy przyszłą umowę.

Jeśli opisywana problematyka jest dla Ciebie absorbująca, sprawdź poza tym więcej szczegółów w treści (https://www.actum-finanse.pl/co-to-jest-kredyt-inwestycyjny-dla-firm/) tutaj - te wiadomości także nie mogą pozostać pominięte.

kurs na sali szkoleniowej
Wprowadził: Sterling College
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki zdanemu egzaminowi przyszły agent zostaje wpisany w rejestr agentów ubezpieczeniowych. Wniosek o przyznanie licencji składa się prze konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe. Dopiero po uzyskaniu informacji zwrotnej odnośnie wpisu, agent będzie mógł rozpocząć prowadzenie swojej działalności.


Może zainteresują ciebie także

Mobile narzędziem wsparcia biznesu

Aplikacje mobilne
Badania potwierdzają rosnącą popularność rozwiązań mobilnych w świecie. Zwiększenie zainteresowania światem mobile także w Polsce to dla ojczystych biznesmenów możliwość zbudowania silnego biznesu, opartego na efektywnym kierowaniu przedsiębiorstwem.

Jak widzimy jest trochę zachodu z samym uzyskaniem licencji. Trzeba także wiedzieć, że jeśli chcielibyśmy występować jako agent ubezpieczeniowy praca ta wymaga konkretnych cech charakteru. Musimy wykazać się odpowiedzialnością, dokładnością, dobrze jest mieć umiejętność nawiązywania kontaktu z ludźmi i być bardzo komunikatywnym. Źródło i niezbędne informacje: co warto wiedzieć o pracy agenta ubezpieczeniowego. Warto w związku z tym zastanowić się czy faktycznie jest to praca dla nas. Nie wolno zapominać o tym, że oprócz tego, że sporo czasu zajmie wyrobienie samej licencji, to prócz tego sporo formalności czeka nas przy zakładaniu firmy. Ważną informacją jest też system prowizyjny zarobku, czyli to od nas zależy tak naprawdę jak dużo zarobimy, a co za tym idzie trzeba brać pod uwagę nienormowany czas pracy. Jeśli to wszystko nie stanowi dla nas problemu, to śmiało możemy zostać agentem ubezpieczeniowym.
2020/04/08, 07:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.