Przeszkolenie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy to mus w pierwszych czasu pracy

Zatrudnienie nowego współpracownika do firmy jest związane z mnóstwem powinności dla jej właściciela. Kandydat, który ma niezbędne uprawnienia, pomyślnie przebrnął przez postępowanie rekrutacyjne i dostał propozycję objęcia danego stanowiska musi poddać się kontroli lekarskiej.
Gaśnica w budynku
Wprowadził: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Zależnie od typu wykonywanych czynności i zagrożeń wynikających z pełnionej funkcji dobiera się specjalistów, których powinien odwiedzić nowy pracownik. Dla przykładu mężczyzna przed rozpoczęciem pracy na pozycji instalatora sieci i urządzeń kanalizacyjnych otrzyma skierowanie na inne badania (dalsze informacje) niż kobieta oczekująca na objęcie roli pomocy biurowej. Kolejnym niezwykle istotnym elementem przygotowań świeżych członków zespołu jest kurs dotyczący bezpieczeństwa i higieny pracy.

Może zainteresują ciebie także

Szkolenia dla firm stają się coraz częstszym rozwiązaniem, dlaczego tak się dzieje?

szkolenia
Wprowadził: aditus foundation
Źródło: http://www.flickr.com
Spotkania dokształcające, na których kadra danego biznesu zmuszeni byli wysłuchiwać nudnych wykładów pomału tracą zwolenników na rzecz innych, precyzyjnie zsynchronizowanych z wymogami danej firmy.Jest wiele przyczyn, z powodu których jako zatrudniający powinieneś zainteresować się koncepcją szkoleń dedykowanych.


Choć przydatność szkolenia BHP jest bezdyskusyjna , mnóstwo osób stale uważa je za zbyteczny, a w dodatku męczący obowiązek.

Zapewne będzie interesować Cię następująca strona (www.waliduda.pl/), odnajdziesz w tamtym miejscu dużo zajmujących danych. Miej na uwadze, że jest stale uzupełniana.

Bagatelizowanie szkoleń BHP może wypływać z niezbyt dobrze przemyślanej techniki kształcenia. Szkolenia BHP zazwyczaj są organizowane pierwszego dnia pracy nowo przyjętej osoby i zajmują dobrych parę godzin. Wobec braku innych możliwości prowadzący przeważnie stawiają na formę niezajmującego odczytu. Nic więc dziwnego w tym, że uczestnicy w takich kursach walczą ze znużeniem i odliczają czas pozostały do jego zakończenia. Tu więcej propozycji: .


rękawice
Źródło: flickr.com
Tymczasem tematyka omawiana w trakcie szkolenia BHP obliguje słuchaczy do całkowitej koncentracji, ponieważ ma bezpośredni wpływ na ich życie oraz zdrowie. Osoby prowadzące działalność gospodarczą powinny więc dla swoich pracowników starannie wybierać organizatorów szkoleń BHP. Wrocław, Warszawa i inne duże ośrodki mogą pochwalić się szeroką ofertą usług tego rodzaju.
2019/07/26, 07:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.