Niesamowity weekend w sercu województwa małopolskiego, czyli jakie miejsca musimy obowiązkowo zwiedzić

O tym, iż Kraków jest bardzo piękny nie trzeba nikomu mówić. Wielość zabytków, malutkie uliczki, kawiarenki, muzea składają się na niezapomniany klimat tego miejsca. To tu żyli najznamienitsi artyści i poeci. Warto wybrać się w podróż ich śladami, aby jeszcze lepiej poznać serce województwa Małopolskiego.


rynek w Krakowie
Kraków słynie z zamku Wawel. To na nim dawniej ważyły się losy naszego kraju. Pochowano tam dużo królów. Są wśród nich m.in.: Jan III Sobieski, Stefan Batory, Józef Poniatowski, Michał Korybut Wiśniowiecki, Tadeusz Kościuszko oraz koronowane głowy z dynastii Jagiellonów czy Wazów. Zamek Królewski na Wawelu zachwyca swoją niesamowitą architekturą. Łączy w sobie parę stylów, do jakich zaliczamy: renesans, barok oraz klasycyzm. Wspaniały jest dziedziniec z krużgankami, brama wjazdowa, wieże, katedra. Miłośników sztuki (sprawdź promocje na abstrakcje obrazy touchofart) zadowoli spora liczba różnych dzieł sztuki. Jeśli spędzamy czas w Krakowie, to na sam Wawel zaplanujmy sobie co najmniej pół dnia. Warto! Pamiętajmy również o Rynku Głównym z Sukiennicami i Kościele Mariackim. W Sukiennicach będziemy mogli zakupić wspaniałe pamiątki z Krakowa, a wśród nich kolorowe korale, obrazy, torebki, figurki, niesamowitą biżuterię, jedyne w swoim rodzaju fotografie Krakowa oraz dużo więcej. W Kościele Mariackim będziemy mogli posłuchać słynnego hejnału. Zobaczymy również słynny ołtarz Wita Stwosza, a także zapalimy świeczkę w specjalnej intencji, bardzo ważnej dla nas bądź naszych bliskich.


zabytki w Krakowie
Wprowadził: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku będziemy mogli również usiąść na chwilę, aby zjeść coś dobrego w pobliskich knajpkach. Musimy spróbować słynne grzane wino. Na drogę weźmy lokalne obwarzanki. Ich smak jest wyjątkowy! Na naszej liście zabytków do zwiedzenia muszą znaleźć się jeszcze: Barbakan, baszty, zabytkowe kamienice i kamieniczki, Uniwersytet Jagielloński, Collegium Maius, Nową Hutę, itd. Koniecznie zobaczmy niekwestionowany symbol miasta, smoka, ziejącego ogniem! Jest niedaleko Wawelu. Zdjęcie z nim to zupełna konieczność! Najlepiej w momencie, kiedy z jego paszczy buchają płomienie.

Czas aktywnie spędzony w Krakowie będziemy wspominać niezwykle długo. Aby mieć w domu choć namiastkę tego wspaniałego klimatu, kupmy pamiątki z Krakowa (sprawdź). Mogą to być stare fotografie z Krakowa, magnesik ze Smokiem Wawelskim, pocztówka z panoramą Rynku Głównego lub kilka zdjęć. Z pewnością wywołają mały uśmiech na naszych twarzach i sprawią, że znowu zechcemy powrócić do Krakowa.
2020/07/28, 07:59
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.