Niesamowity weekend w sercu województwa małopolskiego, czyli jakie miejsca musimy obowiązkowo zwiedzić

O tym, iż Kraków jest bardzo piękny nie trzeba nikomu mówić. Wielość zabytków, malutkie uliczki, kawiarenki, muzea składają się na niezapomniany klimat tego miejsca. To tu żyli najznamienitsi artyści i poeci. Warto wybrać się w podróż ich śladami, aby jeszcze lepiej poznać serce województwa Małopolskiego.

rynek w Krakowie
Kraków słynie z zamku Wawel. To na nim dawniej ważyły się losy naszego kraju. Pochowano tam dużo królów. Są wśród nich m.in.: Jan III Sobieski, Stefan Batory, Józef Poniatowski, Michał Korybut Wiśniowiecki, Tadeusz Kościuszko oraz koronowane głowy z dynastii Jagiellonów czy Wazów. Zamek Królewski na Wawelu zachwyca swoją niesamowitą architekturą. Łączy w sobie parę stylów, do jakich zaliczamy: renesans, barok oraz klasycyzm. Wspaniały jest dziedziniec z krużgankami, brama wjazdowa, wieże, katedra. Miłośników sztuki zadowoli spora liczba różnych dzieł sztuki. Jeśli spędzamy czas w Krakowie, to na sam Wawel zaplanujmy sobie co najmniej pół dnia. Warto! Pamiętajmy również o Rynku Głównym z Sukiennicami i Kościele Mariackim. W Sukiennicach będziemy mogli zakupić wspaniałe pamiątki z Krakowa, a wśród nich kolorowe korale, obrazy, torebki, figurki, niesamowitą biżuterię, jedyne w swoim rodzaju fotografie Krakowa oraz dużo więcej. W Kościele Mariackim będziemy mogli posłuchać słynnego hejnału. Zobaczymy również słynny ołtarz Wita Stwosza, a także zapalimy świeczkę w specjalnej intencji, bardzo ważnej dla nas bądź naszych bliskich.


Może zainteresują ciebie także

Kurs na wózek widłowy jest obecnie niezwykle popularny

Pracownicy pracują za pomocą wózka widłowego
Wprowadził: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Od pewnego czasu rodzimy rynek pracy nie jest w zbyt dobrej formie. Co raz ciężej dostać intratną pracę. Czasem ciężko dostać jakąkolwiek stałą posadę. Nawet ci, którzy mają już prace, nie mogą być pewni swojej przyszłości, gdyż przedsiębiorstwa chcąc oszczędzić tną stanowiska. Główną przyczyną takiej sytuacji jest szalejący kryzys. Nie znaczy to jednak, że sprawa jest zupełnie bez wyjścia.

zabytki w Krakowie
Wprowadził: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku będziemy mogli również usiąść na chwilę, aby zjeść coś dobrego w pobliskich knajpkach. Musimy spróbować słynne grzane wino. Na drogę weźmy lokalne obwarzanki. Ich smak jest wyjątkowy! Na naszej liście zabytków do zwiedzenia muszą znaleźć się jeszcze: Barbakan, baszty, zabytkowe kamienice i kamieniczki, Uniwersytet Jagielloński, Collegium Maius, Nową Hutę, itd. Koniecznie zobaczmy niekwestionowany symbol miasta, smoka, ziejącego ogniem! Jest niedaleko Wawelu. Zdjęcie z nim to zupełna konieczność! Najlepiej w momencie, kiedy z jego paszczy buchają płomienie.

Czas aktywnie spędzony w Krakowie będziemy wspominać niezwykle długo.

Jeżeli tego typu publikacja jest dla Ciebie na tyle istotna, że chcesz zgłębić ją również pod innym kątem, zatem potrzebne Ci zbliżone informacje, to więcej znajdziesz w linku (www.impuls.waw.pl/terapia-dysleksji--metoda-warnkego).

Aby mieć w domu choć namiastkę tego wspaniałego klimatu, kupmy pamiątki z Krakowa (sprawdź). Mogą to być stare fotografie z Krakowa, magnesik ze Smokiem Wawelskim, pocztówka z panoramą Rynku Głównego lub kilka zdjęć. Z pewnością wywołają mały uśmiech na naszych twarzach i sprawią, że znowu zechcemy powrócić do Krakowa.
2022/01/17, 07:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.