Garść uwag na temat skutecznego zarządzania grupą pracowników i konieczności okresowej kontroli

Z jednej strony komentowanie, a również sugerowanie są tymi czynnościami, którym oddajemy z wielkim zacięciem. Trochę paradoksalny pozostaje fakt, że kiedy przychodzi czas na ocenę pracy podkomendnych, to niejeden dyrektor ma kłopoty z realizacją tak postawionego celu. Dlatego, jeżeli ocena pracownika musi zostać dokonana jak najszybciej, to należy szukać pomocy u wykwalifikowanego psychologa lub szybko zacząć przeglądać branżową prasę.


pracownicy w firmie
Wprowadził: BrickleyDeLong
Źródło: http://www.flickr.com
Skuteczność działań pracowniczych jest ważna nie tylko z punktu widzenia interesów pracodawcy. Dla samego podwładnego tzw. informacja zwrotna także nie pozostaje bez jakiegokolwiek znaczenia, więc ocena pracownika ma o niebo większy sens niż moglibyśmy sądzić. Należy tylko pamiętać o tym, że ocenianie poczynań tak sekretarzy, jak i dekarzy nie powinno kojarzyć się pejoratywnie. Typowo szkolna reguła oceniania nie w każdym przypadku jest dobrze postrzegana - wytknięcie niedociągnięć nie powinno zatem budzić tych nieprzyjemnych emocji, bowiem te z kolei mogą odbić się ujemnie na pracy całego zespołu.

Gdy poruszamy zagadnienie oceny naszej brygady, to zazwyczaj nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że ta materia jest aż tak rozległa. Psychologia już dawno wyszła z powijaków i teraz jest już samodzielną dyscypliną nauki. Można byłoby zaryzykować opinię, że po części jest to wiedza tajemna, bo znana zazwyczaj tylko osobom wtajemniczonym, czyli psychologom. Dla przykładu pojęcie ocena 360 stopni może odrobinę zaskoczyć szefów, zwłaszcza tych, którzy ledwie objęli swoje stanowiska.

Kiedy dojdziesz do wniosku, że użyteczne okazałyby się podobne informacje na opisywany temat, to kliknij tutaj i przeczytaj również pozostałe wiadomości (www.rp.pl/Debaty-ekonomiczne/305289950-Jak-pomoc-osobom-nadmiernie-zadluzonym.html).

Tymczasem im większe nasze horyzonty mentalne, tym większy sukces w interesie.


ocena pracownika
Wprowadził: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Ocena 360 stopni bywa najbardziej całościową oceną pracy członków załóg pracowniczych. Jej nadzwyczajność polega nade wszystko na tym, że głos oceniający oddaje się tak współpracownikom, jak i szefom, a nawet samym pracowników. Oczywiście takiej kontroli z wiadomych powodów nie przeprowadza się nazbyt często.

Poznaj dobre www (https://www.mojekonferencje.pl/hotel-czterogwiazdkowy)! Tam oczekuje na Ciebie następna świetna porcja treści na ciekawiący Cię temat. Po dużo opisów wejdź w ten link.

Należy również nie zapominać o tym, że interpretacja uzyskanych wyników powinna przypaść całkowicie postronnej personie. Byłoby najlepiej, aby takie zadanie powierzyć fachowcom, czyli na przykład absolwentom studiów z zakresu psychologii. To daje gwarancję obiektywizmu,a sam pracownik nie powinien poczuć się urażony rezultatem badań, nawet jeśli będą one nieco nieprzychylne.
2021/06/08, 08:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.