Praca kuriera – jakiego rodzaju zdolności należy posiadać, aby ją dostać?

Chociaż mogłoby się wydawać, że praca kuriera będzie niewiele wymagająca i starczy, aby osoba ją wykonująca odpowiednio radziła sobie za kierownicą, w rzeczywistości wcale nie jest to takie proste. Jakie zdolności i jakie cechy powinien posiadać kurier, aby dobrze robić własną pracę?


Co zrobić, aby zostać kurierem?


praca w Patron Service
Wprowadził: matchfitskills
Źródło: http://www.flickr.com


Może zainteresują ciebie także

Trudne pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej to zwyczajny system, ale by nie przejmować się nimi, starczy trochę rzetelności i pewności siebie

rozmowa kwalifikacyjna
Jeśli przed nami rozmowa do pracy, to znak, że dzierżone wykształcenie, umiejętności i praktyka zainteresowały przyszłego pracodawcę. To już pierwszy krok do powodzenia, teraz kolejny jest uzależniony już tylko od nas.


Kandydaci na kurierów muszą przede wszystkim mieć prawo jazdy i mieć doświadczenie w prowadzeniu samochodu. Co prawda w większości przypadków dodatkowe kwalifikacje nie bywają potrzebne, a doświadczenie można pozyskać już podczas zatrudnienia, jednakże odpowiednio jest też znać topografię obsługiwanego terenu. Dzięki dobrej znajomości miasta kurier znacznie szybciej i sprawniej będzie rozwoził paczki, a w razie potrzeby znajdzie także objazd pozwalający uniknąć korków, bądź ominąć stłuczkę blokującą ulicę. Wszystko to przekłada się na efektywność pracy, toteż pozostaje warto widziane podczas procesu rekrutacyjnego. Zdarza się, iż osoba aplikująca na to stanowisko musi zainwestować we własne samochód dostawcze, jednakże wielkie firmy obsługujące kilka miast często posiadają swoją flotę samochodową i zatrudniają kierowców.


Tylko prawo jazdy nie wystarczy


praca w Patron Service bądź innej większej firmie kurierskiej ma na pewno swoje atuty, należy do nich przede wszystkim samodzielność, bo pracownik sam ustala trasę w taki sposób, żeby zdążyć dowieźć wszystkie paczki na czas i odebrać te nadane przez konsumentów. Będzie to zatem praca właściwą dla ludzi zorganizowanych i potrafiących radzić sobie ze stresem i presją czasu. Bywa, iż warunki pogodowe, wypadek na drodze, lub godziny szczytu powodują, że na ulicach pojawiają się korki, a wtedy cały plan może się zawalić. Trzeba też wiedzieć, iż nie zawsze udaje się zastać konsumenta, a co za powyższym idzie – niezbędne będzie nadrobienie kilometrów. W jaki sposób się okazuje, praca (zobacz https://www.eena.pl/aktualne-oferty-pracy.html) kuriera ma własne plusy, jednakże wiedzieć należy również o towarzyszącym mu stresie.


I przynajmniej nie będą wymagane specjalne kwalifikacje, naturalnie poza posiadaniem prawa jazdy, to nie każdy się w niej odnajdzie. Niezbędna jest jeszcze dobra organizacja i umiejętność trafnego rozplanowania całej trasy w czasie z uwzględnieniem dostarczenia i odbioru paczek do klientów.
2022/08/06, 07:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.