Księgowość – pomysł na karierę?

Czasy nie są łatwe i bardzo ciężko znaleźć pracę. Młodzi ludzie chcą teraz rozglądać za zawodem która zagwarantuje zatrudnienie przez najbliższe lata. Czy takim właśnie zawodem jest księgowy? W poradniku spróbujemy przybliżyć plusy i minusy pracy księgowego.

Pieniądze
Wprowadził: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu
- Po pierwsze trzeba mieć cierpliwość do liczenia i najzwyczajniej w świecie je lubić – mówi pan Szymon, zatrudksięgowy (www.ekspert-plock.pl/)o księgowy przez biuro rachunkowe wrocław. – Należy być szalenie skrupulatnym i mieć dobre oko do szczegółów. Czasem jeden taki szczególik, który nam umknie może kosztować klienta wielkie pieniądze. Z pewnością nie można wykonywać niczego na szybko ani z filozofią że jakoś to będzie. Skrupulatność i trzeźwe myślenie to podstawa. Nie trzeba posiadać skończone studia ekonomiczne, by zacząć pracę jako księgowy, jednakże jak najbardziej studia takie się przydadzą.

Księgowy może być zatrudniony na wielu stanowiskach. Jego pensja w istotnej mierze wiąże się z zakresem odpowiedzialności. Marzeniem setek księgowych jest praca jako biegły rewident albo księgowym w wielkiej firmie, która ma okresowe zyski rzędu milionów. Wiąże się to z o wiele atrakcyjniejszymi niż średnie zarobkami.

Może zainteresują ciebie także

Zawodowy rozwój absolwentów kończących naukę, finansowy aspekt takiego rozwoju.

Negocjowanie wynagrodzenia
Wprowadził: Kat Veilux
Źródło: http://www.flickr.com
Praca od lat wpisana jest w życie dorosłych ludzi. W końcu po to ileś lat wcześniej chodzi się do najróżniejszych szkół, później studiuje żeby albo otworzyć swoją firmę, albo zatrudnić się u kogoś na etacie. To właśnie podczas lat szkolnych młode osoby poznają teorię, w technikach czy zawodówkach odbywają również dużo praktyki, i później szukają swojej pierwszej pracy.


Parę słów o wynagrodzeniu jakich można się spodziewać. Nie ma tu kokosów i w małym miasteczku księgowy zatrudniony w niewielkiej firmie może spodziewać się pensji rzędu 2000 zł. Im większa firma, tym pensja najczęściej wzrasta, ale często oscyluje wokół 3000 złotych. Dopiero zdobycie większego doświadczenia, specjalizacja w określonej branży jak choćby sprawy podatkowe w innych krajach czy inne wpływa pozytywnie na zarobki. Rozmiar miejscowości też ma znaczenie. Przykładowo lepiej opłacane są usługi księgowe we Wrocławiu niż w niewielkich miejscowościach.

Dobrą stroną zawodu jest spokój. Jeśli księgowy dba cały czas o swój rozwój i posiada wielkie doświadczenie to zawsze zdobędzie zatrudnienie. Mądrze jest przyjrzeć się ogłoszeniom o pracę – najczęściej widnieje na nich podkreślenie, że szukana osoba powinna mieć 2 lata praktyki zawodowej. Nie pierwszy raz zgadza się to, że doświadczony ekspert da sobie rady na rynku nawet w kryzysie. pensja (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-formy-opodatkowania-jaka-wybrac)
Wprowadził: S.S.
2022/05/24, 08:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.