Dla jednej nacji to interesujące, dla pozostałych beznadziejne czasy. jak pogodzić te dwa światy? Wychodzi na to, iż jest to mało realne

„Boże, w jakich wy żyjecie czasach” – powiedziała babcia do wnuczka. Taka była jej reakcja gdy ten nie wychodził przez kilka dni z domu. Siedział tylko przed komputerem, lecz babcia nie wiedziała do końca, co on tam robi. Widziała tylko jakie światła, błyski, no i słyszała wybuchy, jakieś niezrozumiałe słowa. W rzeczywistości wnuczek jest fanem gier komputerowych, ale babcia nie może tego rozumieć ponieważ jest przedstawicielką zupełnie innego pokolenia. Dawniej by nie nudzić się w domu każdy bawił się na dworze. Dzisiaj jest zupełnie inaczej.


granie
Wprowadził: Manuel Cernuda
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze kilka lat temu, ale jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, gdy nie były tak zaawansowane technologicznie jak teraz, a z drugiej strony mieli je nieliczni, na świeżym powietrzu bawili się wszyscy. Były randki, spotkania, zabawy, gry... Nikt nie myślał o pozostaniu w domu, gdyż na zewnątrz było tak pięknie, że chciało się bawić się tam jak najdłużej. Kiedyś za karę uważano konieczność pozostania w domu, dzisiaj taka karą może być zmuszanie do wyjścia na dwór. Nic w tym jednak dziwnego. Rozwój technologii i internetu daje tak wiele możliwości, że trudno tej opcji się oprzeć.

Przecież coraz to nowe portale społecznościowe przyciągają naszą uwagę, a czas mija tak błyskawicznie, że nawet nie wiemy, jak to się dzieje. Jeśli zaś nie mamy ochoty na portale społecznościowe może pograć w gry, na przykład w przeglądarce – darkorbit , ogame (więcej na ten temat) czy gry wyścigi lub na jakiejś konsoli. A jest ich sporo, dlatego jeśli jedna się znudzi, to zaraz możemywypróbować kolejną. Gdyby nam się to jednak nie spodobało, to zawsze możemy skorzystać z bogactwa sieci. Niektórzy myślą o tym bardzo poważnie, a mianowicie, czy zjawisko to jest zjawiskiem pozytywnym. Co to oznacza dla dzieci, młodzieży i dorosłych? Wiadomo, ze najbardziej podatne są na to dzieci, ale i młodzież masowo korzysta z tych dobrodziejstw.


granie
Wprowadził: bettyx1138
Źródło: http://www.flickr.com
Dorośli raczej są z innej epoki, choć niektórzy zaciekawieni także potrafią złapać bakcyla. Ogólnie, czego bać, jednym rozwiązaniem dla dziecka, które spędza za dużo czasu przed komputerem, jest zachęcenie do wyjścia na dwór. Nie zmusimy go jednak do tego, jeśli sami nie będziemy aktywni i będziemy oglądać telewizję. Najlepszym wyjściem jest dawanie przykładu, tylko jak mamy wolny czas powinniśmy gdzieś wyjechać, żeby pospacerować, na przykład po lesie.

Nie wahaj się - tylko wejdź na oryginalny serwis www (http://www.e-hunter.pl/obroza-dla-charta-skorzana-hunter-rom), z którego dowiesz się mnóstwa interesujących informacji dotyczących tego zagadnienia.

Zresztą, wieczorny spacer to już duży plus.
2020/09/01, 07:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.