Czym jest cena transferowa?

Na rynku działa duża grupa spółek o zasięgu międzynarodowym. Po otwarciu granic w krajach europejskich bardzo wiele firm zwiększyło swoją działalność na rynki międzynarodowe. Zlikwidowanie opłat celnych między krajami partnerskimi było neizwykle znaczącym momentem ożywiającym gospodarkę całej Unii.
Jeśli jednak firma wytwarza towar i zamierza go sprzedać swojej filii w odmiennym państwie, by ta mogła legalnie sfinalizować transakcję z nabywcą, napotyka na tzw. podwójne opodatkowanie. Obie filie spółki muszą bowiem zapłacić podatek dochodowy (różny dla różnych krajów). Żeby tego rodzaju transakcji dokonać, powinno się ustalić tzw. cenę transferową dla każdego produktu. Odpowiednie zastosowanie tego czynnika daje możliwości dużych oszczędności w rozliczeniach podatkowych.

Nieuczciwa praktyka

pieniądze
Wprowadził: Japanexperterna.se
Źródło: http://www.flickr.com
Ceny transferowe bywają obiektem nieuczniwych praktyk niektórych spółek. Ta sama firma decyduje bowiem jak wysoka będzie cena transportu produktu za granicę. Celowe zaniżanie ceny w kraju, gdzie podatek dochodowy jest wysoki może na pozór spowodować oszczędności. Powinno się jednak pamiętać, że w dużej liczbie państw jest to praktyka nielegalna i ścigana przez właściwe służby państwowe . Po odkryciu niewłaściwej ceny przez organ kontrolujący, ten szacuje poprawną cenę rynkową wyrobu iw oparciu o to nakłada karę na przedstawiciela firmy. Żeby uniknąć pomyłek w ustalaniu cen i jednocześnie w zgodzie z prawem zaoszczędzić na podatku dochodowym, firmy często zatrudniają doświadczonych pracowników obeznanych w realiach handlu międzynarodowego.

Dlaczego księgowość jest istotna?

Bywają sytuacje, kiedy to na firmę jest nakładana kara finansowa przez przypadek. Niewłaściwie ustalona cena rynkowa to nagminnie powtarzająca się pomyłka w przypadku firm, które oszczędzają na odpowiedniej księgowości.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Więc kliknij w link do strony (http://mangata.com.pl/mangata-holding-sprzedala-akcje-spolki-zaleznej-techmadex-s-a.html) i ciesz się kolejnymi tekstami. W razie jakichkolwiek pytań - odezwij się do nas.

Z tego powodu warto korzystać z usług renomowanych firm oferujących księgowość dla klientów biznesowych. Opinie na temat tego rodzaju firm można w bardzo prosty sposób skontrolować w sieci, na odpowiednich stronach i forach dyskusyjnych. Żeby znaleźć odpowiednie biuro księgowe ( przypadku kiedy szukasz księgowej w Warszawie, rzuć okiem na podmioty z lokalizacji mokotów) z Warszawaia, należy w wyszukiwarce internetowej wpisać frazę zawierającą miejscowość, w której spółka ma siedzibę. Będzie to więc przykładowo „usługi księgowe Warszawa”.


Może zainteresują ciebie także

Leasing podwładnych jest dzisiaj najpopularniejszym sposobem na pozyskiwanie taniej siły roboczej

problemy
Wprowadził: InvestmentTotal.com
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli planujemy rozkręcić działalność musimy wziąć pod lupę dużo spraw, w takim ile i jakie osoby chcemy zatrudnić. Zwykle albowiem prowadzenie przedsiębiorstwa nie będzie możliwe bez zaangażowania w poszczególne funkcjonowania pozostałych ludzi, które posiadają odpowiednią wiedzę i umiejętności niezbędne do ich wykonywania.
2020/09/24, 08:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.