W jakim momencie i na jakich zasadach należy korzystać z oferty komornika? O jakich sprawach pamiętać w takiej sytuacji?

Niewiele osób wie, lecz wierzyciele posiadają spore możliwości w wyborze komornika, jaki na ich wniosek przeprowadzi egzekucję z majątku dłużnika. W sumie są w stanie wybrać dowolnego komornika w Polsce, zaś wyjątki od tej zasady zdarzają się dość rzadko. Wiadomo jednak, że wybranie komornika z odległego miasta może się okazać niepraktyczne i nieopłacalne.


komornik
W tym sensie najbardziej korzystnie wynająć komornika tam gdzie mieszkamy, przykładowo jak mieszkamy we Wrocławiu, to bez wątpienia komornicy we Wrocławiu będą dla nas najbardziej odpowiednim wyborem. Wierzyciel ma co do zasady prawo do wyboru dowolnego komornika, jaki działa na terytorium Polski. Trzeba pamiętać, że wierzyciel, który wybiera komornika, musi złożyć wraz z pismem o wszczęcie egzekucji oświadczenie na piśmie, iż korzysta z prawa wybrania komornika.

Komornik, który jest wybrany przez wierzyciela nie może odmówić przyjęcia wniosku o wszczęcie egzekucji, wykonania zabezpieczenia lub podjęcia innych czynności, które wchodzą w skład jego określonych zadań. Przed dokonaniem wyboru komornika z innego miasta powinniśmy pomyśleć, czy będzie to rzeczywiście opłacalne.

Te interesujące wiadomości mają swą kontynuację. Pragniesz się z nią zaznajomić? Zatem idź do strony wirtualne waluty i tam rozkoszuj się nowymi tematami.

Jak komornik (przejdź dalej) albo pracownicy jego kancelarii będą musieli wyjeżdżać poza swój rewir, to powinniśmy za to dodatkowo zapłacić.

Jest obowiązująca zasada, że w razie podejmowania przez komornika wybranego przez wierzyciela czynności poza własnym obszarem komorniczym, to wierzyciela obciążają mające związek z tym wydatki. Mowa tu o dietach, które należą się osobie zatrudnionej w kancelarii komornika oraz uczestniczących w tych czynnościach, koszt przyjazdów xsi noclegów komornika.

Tak więc wydatki tego typu będą obciążać wierzyciela i to niezależnie od określonego dla niego zwolnienia od opłat sądowych. Dodatkowo nie dodaje się ich do kosztów egzekucji, jakie będą obciążać dłużnika. Oznacza więc to, iż nie powinniśmy ich ściągać od dłużnika. Wierzyciel nie posiada jednakże prawa wyboru komornika, kiedy planuje prowadzić egzekucję z nieruchomości. Sprawdź więcej, dalsze publikacje...


komornik sądowy
Wprowadził: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com
Tego rodzaju egzekucję może prowadzić jedynie komornik, w którego rewirze położona jest nieruchomość. To powoduje, iż sytuacja ta nie jest taka oczywista i jeśli chcemy dobrze to zrozumieć, to powinniśmy lepiej poznać tą tematykę. Wtedy na pewno nie będziemy mieć z tym trudności.
2019/04/28, 07:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.