Podkłady muzyczne - ich ważność w świecie filmowym. Czy na prawdę są aż tak znaczące?

O tym jak ważką rolę gra muzyka w wytwórczościach filmowych wie każdy. Intymna, tajemnicza lub szybka i wyrazista, w każdej postaci tworzy dopełnienie przy decydującym montażu. Powiększa emocje, wzbudza ciekawość , przejęcie, strach i nie daje się nudzić w toku seansu. Jest niezbędnym pierwiastkiem każdej produkcji. Przy jej wsparciu film wydaje się być ciekawszy i w większym stopniu zrozumiały.


Sala kinowa
Wprowadził: Dick Thomas Johnson
Źródło: http://www.flickr.com
Razem z nadejściem epoki filmu dźwiękowego sens muzyki diametralnie się zmieniła. Czasem bywa tak, że numer idealnie dobrany do konkretnego obrazu w filmie, a dalej słuchany w radiu do końca traci cały swój urok. Podkłady muzyczne do filmów charakteryzuje fragmentaryczność, zastosowane są w pojedynczych scenach w zaledwie fragmentach. Muzyka filmowa nie ma koncentrować na sobie atencji, ani grać roli pierwszoplanowej. Ma kierować uwagę świadka tam, gdzie pożądał tego reżyser. Nie raz odczytujemy na portalach internetowych lub w gazetach o tym, iż film był mierny, ale muzyka szampańska.

Kot ogląda telewizję
Wprowadził: Mathieu Plourde
Źródło: http://www.flickr.com
Znaczący nacisk kładzie się na to, aby film był kapitalny pod każdym względem, jako że odbiorcy są niezwykle wymagający. Podkłady muzyczne do filmówwyznaczają dopełnienie całości dzieła, cechują postacie w nim zaprezentowane, ich przeżycia, nastroje. Powstał również odmienny gatunek filmów, jaki oparty jest zaledwie na muzyce - „musicale”. Tam właśnie muzyka steruje całą akcją. Dzięki niej potrafimy się zarówno przestraszyć bądź roześmiać, jak i wzruszyć, przejąć losami bohaterów obecnych na ekranie.

Sprawdź dodatkowo takie ciekawe wskazówki z www, które przeczytasz pod tym linkiem - one także rozpatrują niniejsze zagadnienie.

To ona buduje w konkretnym filmie sensacyjny klimat. Komponowana jest planowo na potrzeby danego dzieła, dla jego skrupulatnej ilustracji.

Obecnie muzyka jest nieodzownym aspektem każdego filmu, zaczynając od tych najkrótszych filmików, jakie widujemy w Internecie, a kończąc na pełnometrażowych produkcjach dużego ekranu. Umie ona przeobrazić odzwierciedlenie towarzyszącego jej obrazu, być jego fundamentem tudzież narzędziem skłaniającym odbiorcę do refleksji.
2020/10/01, 08:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.