Zarządzanie zasobami ludzkimi - Przeczytaj więcej w tekście poniżej!

Analiza nie powinna być jedynie pasmem wywiadów, jakiego plonem będę setki stron notacji z ankiet i przeprowadzonych rozmów. Analiza wymagań, to duża praca, której celem powinno być zrozumienie, a nie wyłącznie opowiedzenie. Jaka jest różnica? Owocem analizy, a więc zrozumienia zjawiska (pracy firmy itp.) jest wzornik jej logiki działania (logika biznesowa), tenże wzornik – należyty – pozwala przypuszczać co nas czeka (analizowany jest na poprawność losowo wybranymi zdarzeniami w przedsiębiorstwie).

szkolenie
Wprowadził: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com
Ów model to wzornik dziedziny systemu (model logiki biznesowej: dokumentacja reguł biznesowych). Owocem wywiadów będzie niestety wyłącznie opis efektów w reakcji na impulsy ale w dalszym ciągu nieczytelne jest to „dlaczego właśnie takie” efekty.

Może zainteresują ciebie także

Gry komputerowe – wspaniałe hobby czy strata czasu?

gry na konsole
Wprowadził: jareed
Źródło: http://www.flickr.com
Nie musimy nawet zbytnio orientować się w szeroko rozumianej branży komputerowej aby mieć pełną świadomość tego, że obecnie jest to jedno z najważniejszych źródeł rozrywki dla całego mnóstwa ludzi na całym świecie. Nie można jednak się temu dziwić, gdyż trzeba jedynie spojrzeć na to, jak znacznym zróżnicowaniem cechują się wszystkie gry komputerowe aby szybko przekonać się, że branża ta oferuje coś ciekawego dla dosłownie każdego z nas.


Wszystko to co nas otacza, samo w sobie jest naturalnie proste. Skomplikowane są, nie pojedyncze rzeczy, a to, że jest ich sporo oraz mają na siebie obustronny wpływ. Zamierzeniem analizy jest rozpoznanie w naszym sąsiedztwie tych nieskomplikowanych elementarnych rzeczy oraz pojęcie ich obustronnego na siebie wpływu. Uchwycenie to objawia się w postaci umiejętności przygotowania modelu tych współistniejących prostych rzeczy - oferta - analiza wymagań,

analiza biznesu
Wprowadził: Brian Harrington Spier
Źródło: http://www.flickr.com
odgadnięcia a także opisania ich cech jak też zasad obustronnego wpływania. Kiedy tym analizowanym środowiskiem jest organizacja, powstanie jej wzornik, wiedza o tym jak funkcjonuje. A gdzie tu jest miejsce na oprogramowanie? Aby zaistniało, należy stworzyć również i jego wzornik, by zrozumieć oraz opisać to czego potrzebujmy.

Czy zaciekawiła Cię kolejna strona (https://piotrowski24.pl/)? Szalenie mi miło. Wspaniale będzie, jeżeli poświęcisz jeszcze chwilę, żeby napisać swoją recenzję.

Miejmy na uwadze, że jedna z najtrudniejszych gier na świecie – szachy – to jedynie paręnaście figur oraz proste zasady ich przesuwania. Nawet najogromniejsza organizacja to wyłącznie skończona ilość funkcji jak też zasad ich postępowania. Trzeba je tylko poznać.

Nie krytykuję idei wykorzystywania przypadków użycia. One jednak są konkretnymi, zamierzanymi przypadkami użycia oprogramowania, to minimalny zestaw opcji. To nie ma jednakże nic wspólnego z wewnętrzną budową oprogramowania, ta powinna modelować zastaną rzeczywistość. Istnieje coś takiego jak reguła SOLID projektowania programu.

Zaciekawił Cię ten wątek? Nie czekaj, tylko zobacz nowy wpis (https://disc-polska.pl/), który z pewnością bardzo Cię zaciekawi. Zobacz!

Program, jeśli w wyniku analizy wymagań wypracowano nie jedynie raport z wywiadów, ale również model logiki działania, także spełni te zasadę.
2021/01/28, 20:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.