Dwa nowe portale - social lending i zbiórka publiczna.

Warto wiedzieć o dwóch istniejących w Internecie stronach www. Pierwszy dotyczy zbiórki publicznej. W chwili obecnej aby zgłosić zbiórkę publiczna, nie trzeba mieć pozwolenia w formie decyzji administracyjnej, jest wystarczające zgłoszenie na elektronicznym portalu zbiórek publicznych. Drugim interesującym portalem są strony social lending - a więc pożyczki pozabankowe.

Cash - gotówka
Wprowadził: Philip Taylor
Źródło: http://www.flickr.com
Zbiórka publiczna to zbiórka ofiar pieniężnych lub w naturze w miejscach publicznych, na cel pozostający w sferze zadań publicznych oraz na cele religijne. Miejsce publiczne to każde miejsce ogólnodostępne, takie jak ulica, park albo cmentarz. Organizatorami zbiórki publicznej, mogą być m.in.: organizacje pozarządowe, osoby prawne jak jednostki organizacyjne które działają na podstawie przepisów o stosunku RP do Kościoła Katolickiego i innych kościołów i związków wyznaniowych (jeżeli ich cele statutowe posiadają prowadzenie działalności pożytku publicznego), stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego jak i komitety społeczne powołane przez akt założycielski by prowadzić zbiórki.

W chwili obecnej, do przeprowadzenia zbiórki publicznej nie jest wymagane uzyskanie stosownego pozwolenia które było wydawane w formie decyzji administracyjnej. Teraz, w tym celu wystarczające jest zgłoszenie zbiórki publicznej przez organizatora i zamieszczenie przez ministra właściwego do spraw administracji publicznej - informacji o zgłoszeniu zbiórki publicznej na ogólnopolskim elektronicznym portalu zbiórek publicznych. Social lending to nowość na polskim rynku pożyczek pozabankowych.Pożyczki społeczne polegają na tworzeniu transakcji finansowych pomiędzy pożyczkodawcami a pożyczkobiorcami. Innymi słowy, osoby które posiadają nadmiar gotówki, pożyczają tym, którzy cierpią na jej brak.

Pieniądze
Wprowadził: Carlos ZGZ
Źródło: http://www.flickr.com
Operacje finansowe mają miejsce za pośrednictwem serwisów internetowych bez uczestnictwa instytucji finansowych. Social lending narodziło się w Wielkiej Brytanii. Pierwszym serwisem tego typu był Zopa. Model biznesowy polegał na pożyczaniu pieniędzy bezpośrednio między osobami fizycznymi. Inwestorzy, dysponujący gotówką pożyczali tym, którzy potrzebowali środków finansowych. Wkrótce social lending rozpoczęło swoją wędrówkę po innych państwach i dotarło również do Polski.

Na polskim rynku funkcjonuje w tej chwili sporo serwisów zajmujących się social lending.

Udało nam się przykuć Twoją myśl naszym interesującym wpisem? Rewelacyjnie. W takim razie zachęcamy - naciśnij odnośnik (https://www.graulaw.eu/pl/uslugi/dziedziny-prawa/prawo-spolek/) i przenieś się do kolejnej strony po szczegóły.

Reguły są takie same. Serwisy pożyczkowe różnią się najczęściej wysokością kwot oraz formami zabezpieczenia. Zainteresowani taką formą inwestycji pieniądza lub ci, którzy pragną skorzystać z pożyczania bez żadnych pośredników znajdą mnóstwo poradników, grup dyskusyjnych i blogów poświęconych tejże tematyce.
2022/05/20, 07:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.