Jakie gry dla dziecka. Kilka porządnych rad

W rozmaitych mediach od lat można napotkać doniesienia o tym, jak to gry komputerowe są niekorzystne dla młodych ludzi. Należy napisać to wprost – to kłamstwo. Takie informacje są skutkiem braku wiedzy dziennikarzy, którzy pragną zainteresować ludzi sensacyjnymi.

lego
Wprowadził: David J
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie mądrzy nie łykają doniesień o wywoływaniu przemocy przez gry wideo. Zastanówmy się: czemu to gra ma mieć takie działanie, a nie np. nieraz dużo krwawsze wytwory z Hollywoodu? Czemu to gra na komputer ma rzekomo namawiać kogoś do zabicia człowieka, a nie nowela policyjna z soczystymi opisami morderstw? Następna kwestia – dlaczego zabicie kogoś na wyświetlaczu komputera ma sprawić, że grającemu przyjdzie chętka na zabójstwo w realnym świecie? Przecież jest zupełnie na opak, krwawa gra komputerowa może rozładować nerwy!

I został koronny argument – gry komputerowe to setki różnych typów i produkcji. Różnice gatunkowe są duże – na półkach sklepowych można ujrzeć świetne Lego Władca Pierścieni dla najmłodszych, a obok piąta część serii Grand Theft Auto, sprzedawaną wyłącznie pełnoletnim. Tak samo jak w wypadku oglądania filmów bądź czytania książek, najważniejsze jest wybranie odpowiedniej pozycji. Wachlarz jest imponująco duży.

Może zainteresują ciebie także

Wybieramy rewelacyjne oferty producentów gier

konsola playstation
Wprowadził: lungstruck
Źródło: http://www.flickr.com
Przeważnie jest tak, że każdy użytkownik – zażarty pasjonat gier komputerowych – ma swoje określone preferencje co do ich rodzaju. Proponowane obecnie w sklepach ze sprzętem komputerowym i grami rozwiązania różnią się w znacznym stopniu, i to nie tylko pod względem tematyki. Szczególnie interesujące według użytkowników gry rpg trafiają do niezwykle szerokiej grupy odbiorców, dlatego wśród propozycji można przebierać do woli. Wyjątkowo rekomendowane gry znajdują się na liście tzw. do wypróbowania u każdego wytrawnego gracza.


Jeśli jesteś rodzicielem dzieciaka, który uwielbia gry wideo, pamiętaj, by zawsze badać to, w co latorośl gra. Gry brutalne nie są dobre dla dziecka, gdyż mogą wywołać koszmary senne i uczucie strachu.Mądrze jest wybrać się z latoroślą do sklepu i sprawdzić towary na sklepowych półkach. Nie zapominaj, że gry wideo dostają odpowiednie obostrzenia wiekowe, identycznie jak produkcje filmowe.

Jeśli interesuje Cię ten tekst, bez ociągania przeczytaj dodatkowo inne warte przejrzenia (https://zawodtyper.pl/) materiały - z pewnością też Cię zaabsorbują!

Dlatego dla przedszkolaka doskonałym prezentem będzie Lego Harry Potter, a nie jakaś brutalna strzelanka. W sprzedaży można spotkać mnóstwo przeróżnych gier, które efektywnie pobudzają wyobraźnię i inteligencję dziecka, nie oddziałując równocześnie krwią i seksem.
2020/12/04, 09:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.