Wizje na własny biznes, które parę lat temu odeszły do lamusa, czyli jakie były popularne tendecje w kwestii biznesu, kilkanaście lat temu?

Niepodważalnym faktem jest to, iż nasze społeczeństwo nieustannie się zmienia będąc pod wpływem różnorakich czynników kształtujących nasz świat. Te zmiany społeczne mają też cały szereg swoich konsekwencji, które oddziałują na wiele elementów naszej przestrzeni. Jednym z takich obszarów z pewnością jest rynek, który charakteryzują różnorakie tendencje rozchwytywane w danym czasie.


Jednakże mimo
telefony komórkowe
Wprowadził: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
tego, że sporo tych tendencji zostaje wśród nas na długo to są także takie, które zostają zastąpione i odchodzą w zapomnienie.
Jednym z takich trendów, jakie jeszcze paręnaście lat temu były naprawdę popularne, a dziś salony usługowe tego typu są zamykane już na zawsze jest skup (www.snmw.pl) telefonów. Warto sprawdzić: Firma RAIDEN. Zjawisko ten ma swą przyczynę w ciągłym rozwoju technologii, w skutek czego naprawianie starych i nie działających sprzętów elektronicznych także telefonów zwyczajnie nie jest już opłacalna. Z tego też powodu w miejscowościach takich jak na przykład: Wrocław, czy Kraków, gdzie jeszcze kilkanaście lat temu pyszniły się całe szeregi takich salonów, zastaniemy tylko pustki. Jednak skup telefonów nie jest oczywiście jedyną ofiarą tego procesu, gdyż kolejnym rodzajem działalności usługowej, która została zastąpiona przez dzisiejszy rozwój bez wątpienia są lokale szewców. Dzieje się to przede wszystkim przez tanie obuwie, którego w praktycznie każdym centrum handlowym w miastach takich jak dla przykładu Wrocław, czy Kraków są niezliczone stosy.
telefony
Wprowadził: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com


Rzecz jasna reformy, które zachodzą w naszym społeczeństwie warunkują też powstawanie nowych profesji, które odpowiadają danym potrzebom człowieka. Takim nowymi zawodami są przykładowo: grafik komputerowy, brafiterka której zadaniem jest dopasowanie kobietom dobrze przylegających biustonoszy albo wizażystka trudniąca się profesjonalnym malowaniem ludzi. Aby jednak wykonywać taki zawód trzeba wykazać się dużym samozaparciem i silną wolą, gdyż w dzisiejszych czasach kandydatów na ich wykonywanie jest szczególnie dużo.
Jak więc dokładnie widoczne jest, rynek pracy zmienia się w niesamowicie szybkim tempie co sprawia, iż jedne profesje stają się szczególnie spopularyzowane, a inne odchodzą w zapomnienie. Szczególnie interesujące jest więc wyobrażenie sobie jak ta sytuacja będzie się przedstawiała za parędziesiąt lat.
2020/03/12, 07:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.