Jak szybko sprawdzać należności związane z działalnością naszej firmy

Nasza firma musi na siebie zarabiać, powinna funkcjonować tak żeby klienci byli usatysfakcjonowani, ale też tak, by pracownicy mogli wydajnie pracować. Powinniśmy wszystko właściwie poukładać pod względem ogólnie pojętego zarządzania. Począwszy od logistyki związanej z dostawami, przez czas wytwarzania produktu/usługi, po dostarczenie wszystkiego klientowi. Trzeba ułożyć wszystko względem sytuacji rynku, na którym się znajdujemy i tego, jak wygląda wewnętrzna struktura firmy.
Financial Service Support
Źródło: http://www.fss-finanse.pl/
Istotny jest każdy element, by całość sensownie i poprawnie działała.

Nie możesz doczekać się kolejnych wątków? Mamy dla Ciebie łącze do strony (http://mojekonferencje.pl/konferencje-lodzkie), które pozwoli Ci zaznajomić się z dużą dawką świeżych wiadomości.

Niezbędne jest też to, jak długo klienci uiszczają należności związane z usługami/produktami, które im zaoferowaliśmy. By wszystko było na właściwym poziomie trzeba, co jakiś czas liczyć ile wynosi wskaźnik rotacji należności. Jeżeli wskaźnik ten jest niższy niż 7 to koniecznie trzeba zacząć szybciej odbierać należności od klientów. Za częste kredytowanie nie jest niczym dobrym, bo wtedy firma traci swoją płynność finansową i nie da rady sprawnie funkcjonować.

Może zainteresują ciebie także

Prowadzisz firmę i jest Ci potrzebna księgowość? Zastanawiasz się jaką wybrać? Co powiesz na księgowość internetową?

księgowość
Źródło: sxc.hu
Prowadzisz firmę, a może dopiero zamierzasz ją otworzyć? Wiesz, jak wiele przed Tobą do zaplanowania, zdajesz sobie sprawę ze skali tego rodzaju przedsięwzięcia, nie chcesz jednakowoż podejść do tematu zbyt pochopnie, nie chcesz żadnej sprawy przeoczyć. Oczywiście, najistotniejsze w tym wszystkim jest to, ażeby mieć klientów, a jednocześnie, by wszystko się zgadzało, to znaczy, żeby sprawy papierkowe były pod kontrolą, wszystko było dopilnowane. Tą drugą kwestią nie powinieneś się zajmować, skup się lepiej na zdobywaniu klientów, natomiast księgowość zostaw kompetentnym osobom.


Miej należności własnej firmy pod ścisłą kontrolą

Kiedy zależy nam na tym by nasza firma odpowiednio prosperowała i ciągle się rozwijała, musimy postawić na właściwą kontrolę należności. Jeżeli nie umiemy upomnieć się o własne pieniądze, to raczej nasza firma szybko będzie musiała ogłosić upadłość. Oczywiście nie zawsze dajemy radę zapanować nad fakturami. Czasem trudno będzie dojść do tego, które faktury zostały opłacone w odpowiednim czasie, a które po terminie. Dlatego najlepiej postarać się o program, który sprawi, że kontrola należności, tzw. cash flow monitoring (sprawdź tutaj: ) okaże się o wiele prostsza. Wpisanie wszystkich faktur do tego programu pokaże nam ile firm ma zaległości, gdzie powinniśmy wysłać mail z ponagleniem do zapłaty albo do kogo trzeba zadzwonić. Każdy dobrze wie, jaki jest termin zapłaty, dlatego firmy powinny się go trzymać. Razem z klientem decydujemy o możliwości uregulowania należności i sposobu – czasem jest możliwość spłaty ratalnej, jednak, gdy klient i tak nie trzyma się terminu trzeba doliczać odsetki. Powinniśmy jednak wcześniej uświadomić klienta, że taka, a taka zwłoka przy spłacie sprawi, że klient będzie musiał uregulować wyższy rachunek. To na sto procent sprawi, że klient (strona www) nie zapomni o terminie.
2020/10/09, 08:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.