Jak szybko sprawdzać należności związane z działalnością naszej firmy

Nasza firma musi na siebie zarabiać, powinna funkcjonować tak żeby klienci byli usatysfakcjonowani, ale też tak, by pracownicy mogli wydajnie pracować. Powinniśmy wszystko właściwie poukładać pod względem ogólnie pojętego zarządzania. Począwszy od logistyki związanej z dostawami, przez czas wytwarzania produktu/usługi, po dostarczenie wszystkiego klientowi. Trzeba ułożyć wszystko względem sytuacji rynku, na którym się znajdujemy i tego, jak wygląda wewnętrzna struktura firmy.
Financial Service Support
Źródło: http://www.fss-finanse.pl/
Istotny jest każdy element, by całość sensownie i poprawnie działała.

Nie możesz doczekać się kolejnych wątków? Mamy dla Ciebie łącze do strony (http://mojekonferencje.pl/konferencje-lodzkie), które pozwoli Ci zaznajomić się z dużą dawką świeżych wiadomości.

Niezbędne jest też to, jak długo klienci uiszczają należności związane z usługami/produktami, które im zaoferowaliśmy. By wszystko było na właściwym poziomie trzeba, co jakiś czas liczyć ile wynosi wskaźnik rotacji należności. Jeżeli wskaźnik ten jest niższy niż 7 to koniecznie trzeba zacząć szybciej odbierać należności od klientów. Za częste kredytowanie nie jest niczym dobrym, bo wtedy firma traci swoją płynność finansową i nie da rady sprawnie funkcjonować.

Może zainteresują ciebie także

W jaki sposób reklamować swoje produkty w Internecie?

gazetki reklamowe
Źródło: freepik.com
Internet od pewnego czasu jest medium właściwie niezastąpionym ma co dzień. Internet wykorzystywany jest do różnych celów, na przykład tych wiążących się z komunikowaniem się z innymi ludźmi na co dzień. Służy też do realizowania różnorodnych czynności wiążących się z codzienną działalnością zawodową. W wielu dziedzinach urządzenia komputerowe są podstawowym obiektem zainteresowania.


Miej należności własnej firmy pod ścisłą kontrolą

Kiedy zależy nam na tym by nasza firma odpowiednio prosperowała i ciągle się rozwijała, musimy postawić na właściwą kontrolę należności. Jeżeli nie umiemy upomnieć się o własne pieniądze, to raczej nasza firma szybko będzie musiała ogłosić upadłość. Oczywiście nie zawsze dajemy radę zapanować nad fakturami. Czasem trudno będzie dojść do tego, które faktury zostały opłacone w odpowiednim czasie, a które po terminie. Dlatego najlepiej postarać się o program, który sprawi, że kontrola należności, tzw. cash flow monitoring (sprawdź tutaj: ) okaże się o wiele prostsza. Wpisanie wszystkich faktur do tego programu pokaże nam ile firm ma zaległości, gdzie powinniśmy wysłać mail z ponagleniem do zapłaty albo do kogo trzeba zadzwonić. Każdy dobrze wie, jaki jest termin zapłaty, dlatego firmy powinny się go trzymać. Razem z klientem decydujemy o możliwości uregulowania należności i sposobu – czasem jest możliwość spłaty ratalnej, jednak, gdy klient i tak nie trzyma się terminu trzeba doliczać odsetki. Powinniśmy jednak wcześniej uświadomić klienta, że taka, a taka zwłoka przy spłacie sprawi, że klient będzie musiał uregulować wyższy rachunek. To na sto procent sprawi, że klient (strona www) nie zapomni o terminie.
2020/10/09, 08:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.