Jakiego rodzaju błędy w obszarze pozyskiwania nowych pracowników popełniają najczęściej pracodawcy? O czym należy wiedzieć?

Sprawdzając różne propozycje pracy w serwisach rekrutacyjnych można natknąć się na takie ogłoszenia, w których po wskazaniu wielu rozbudowanych punktów odnoszących się do wymagań, brakuje informacji, co właściwie pracodawca może zaoferować nowemu pracownikowi.

Są również pozostałe błędy, jak publikowanie zbytnio ogólnych i niezbyt przekonujących korzyści z podjęcia zatrudnienia. O czym jeszcze można powiedzieć?

Każdy pracodawca, gdy przygotowuje ofertę pracy może niezbyt fortunnie określić wymagania wobec pracownika. Dość zabawnie np. będzie brzmieć, jak pracodawca pisze, że gwarantuje wdrożenie w nowe obowiązki. Więcej o ofertach pracy znajdziesz na .
To brzmi trochę tak, jakbyśmy mieli się cieszyć z tego powodu, iż ktoś ma w planach w sumie zapoznać nas z najnowszymi zadaniami. Każdy z pracowników wymaga chociaż paru dni na wdrożenie w pracę, a pracodawca musi mu w tym pomóc.
poszukiwania pracy
Źródło: pixabay.com

To właściwie z korzyścią dla obu stron. Tak samo dosyć komicznie brzmi, jak napiszemy, iż zapewnimy pracownikowi obowiązkowe narzędzia pracy, co oznacza komputer, telefon czy samochód. Jeżeli takie przedmioty są obowiązkowe do codziennej pracy to nie jest to żaden benefit ale na pewno konieczność.

Jeżeli potrzebne Ci nowe źródło inspiracji, zajrzyj koniecznie (http://www.tuv.com/poland/pl/certyfikacja-wytw%C3%B3rc%C3%B3w-konstrukcji-metalowych-wed%C5%82ug-en-1090.html) pod ten link. Zobaczysz tam artykuły utrzymane przy pomocy podobnej retoryki.

To tak jakby powiedzieć, że oferuje się biurko dla pracownika biurowego. Z całą pewnością pracodawcy nie tworzą tego typu ofert specjalnie, po prostu pokutuje brak znajomości konkretnych reguł tworzenia ofert, a dodatkowo czasem po prostu nie dostrzega się tych błędów, szczególnie jak obserwujemy konkurencję i trochę powtarzamy jej działania w tym zakresie.


Takie same błędy są popełniane, jeżeli chodzi o bezpłatne dodawanie ofert pracy.
Tak naprawdę dużo osób z tego nie korzysta, zamiast tego inwestują w drogie serwisy do dodawania ogłoszeń. To duży błąd, gdyż niepotrzebnie tracimy znaczące sumy pieniędzy. Jesteśmy w stanie je w sumie przeznaczyć na inne ważne sprawy. Tego rodzaju bezpłatne serwisy są coraz bardziej powszechne, coraz więcej pracodawców z nich korzysta, a z innej strony przyszli pracownicy (Jesteś zainteresowany ciekawą pracą? Zobacz stanowiska: workservice praca magazynier olsztyn) są w stanie odnaleźć tam najbardziej ciekawe oferty pracy - praca za granicą. Ażeby publikować ogłoszenia nie trzeba posiadać znaczących umiejętności, tak więc każdy może sobie z tym poradzić. To na pewno zagwarantuje duże oszczędności w każdej firmie.
2020/08/18, 08:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.