Przywracaj przedmiotom nowe życie za pomocą techniki decoupage

Obraz twojej podniszczonej szafki z drewna już nie wprawia cie od rana w dobry nastrój, więc sprawdzasz w kalendarzu grafik wywozu śmieci?


Denerwujesz się, kiedy zupełnie nieprzydatna skrzynka blokuje przejście twojego garażu? A może wypatrujesz niezwykłego i budzącego zachwyt prezentu dla przyjaciółki? Jest na to rada! Decoupage. To niewymagająca szczególnych umiejętności, znana od bardzo dawna, a jednocześnie oferująca spektakularne efekty technika przyozdobienia przedmiotów - oferta sklepu decoupage.


Decoupage
Wprowadził: distelfliege
Źródło: http://www.flickr.com
Przedmiotów o których już nikt nie pamięta, które lata świetności maja już dawno za sobą, oraz i tych nowych, aby nadać im oryginalności, niepowtarzalności i stylu. Aby zapoczątkować naszą kreatywną historię z techniką decoupage (przeskocz pod ten adres -> kliknij tutaj) potrzebna jest niewielka ilość zapału, nożyczki, papier (tudzież śniadaniowe serwetki) który pragniemy nakleić na nasz przedmiot, klej oraz warstwa zabezpieczająca nasze ręczne poczynania czyli lakier. Wcześniej jednak zastanówmy się jaki przedmiot mamy zamiar przyozdobić.

Kliknij ten link i sprawdź tu (www.bubucraft.pl/prezent-na-dzien-dziecka) dodatkowe informacje na ten temat - one na pewno Cię zaciekawią, zatem nie czekaj zbyt długo:)

Następnie odpowiednio zaplanujmy jakiego efektu końcowego oczekujemy - . Ułóżmy wybrane kawałki w całość i zatrzymajmy ten obraz w pamięci. Pomóc nam w tym może aparat fotograficzny. Zależnie od tego na jakim surowcu będziemy pracować (drewno, szkło, metal) należy użyć kleju, odpowiedniego do danej powierzchni. Klej najlepiej jest aplikować miękkim pędzlem na przedmiot, który będzie wyklejany, oraz na same materiały. Nie powinna być to gruba warstwa! Po całkowitym wysuszeniu pokryjmy nasze dzieło warstwami lakieru.
decoupage
Źródło: http://www.flickr.com
Istotnym jest by nie nakładać kolejnej warstwy gdy wcześniejsza jeszcze nie wyschnie. Ilość powłok jest zależna od grubości materiałów, a pożądany efekt otrzymujemy , kiedy po przejechaniu dłonią powierzchni, nie odczuwamy zgrubień i nierówności. Jeżeli widzimy i czujemy pod palcami pewne niedociągnięcia – musimy je delikatnie zetrzeć papierem ściernym i ponownie pokryć lakierem - .

Dzięki tej nietrudnej i niedrogiej technice nasza stara szafka przeobrazi się w budzący zachwyt mebel, skrzynka przyozdobiona motywami z dziecięcych bajek trafi pokoju naszego dziecka, natomiast koleżanka otrzyma niepowtarzalne kolczyki w stylu, który lubi. Serdecznie więc namawiam do wypróbowania swoich zdolności manualnych.
2020/07/21, 08:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.